Szwajcaria latem przyciąga wielu turystów z całego świata. Choć dla większości osób kraj ten jest kojarzony z zimowym kierunkiem turystycznym, to w rzeczywistości także latem ma wiele do zaoferowania. 

Jeśli interesuje Cię Szwajcaria latem, to koniecznie zaplanuj swoją podróż z troską o najmniejsze detale. Państwo to słynie bowiem z dużej liczby atrakcji, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi trasami. 

 

Szwajcaria latem – poznaj główne atrakcje, czyli górskie uroki, wodospady i doliny

Szwajcaria znana jest nie tylko z tego, że dzieli się na kantony, ale również z górskich krajobrazów. Alpejski urok to coś, co przyciąga turystów z całego świata. Szlaki w tym kraju są naprawdę wymagające, dlatego warto pamiętać, że Alpy są na ogół przeznaczone dla relatywnie doświadczonych osób. Ludzie, którzy nie przepadają za chodzeniem po górach, również znajdą coś dla siebie. Jedną z głównych atrakcji tego kraju jest Rheinfall  największy pod względem przepływu wodospad Europy. Miłośnicy pięknych szwajcarskich widoków na pewno docenią też dolinę Lauterbrunnen, która jest istną perełką regionu Jungfrau. Jej zielone zbocza zawrócą w głowach wszystkich turystów. Fani pięknych zbiorników wodnych w Szwajcarii także nie będą się nudzić. Idealną opcją dla nich będzie Jezioro Czterech Kantonów – wyróżnia się ono silnie rozwiniętą linią brzegową, przez co zapewnia malownicze widoki i relaks w wyjątkowych warunkach. 

 

Co zwiedzić w Szwajcarii? Postaw na Grand Tour 

Jeśli interesuje Cię Szwajcaria latem, to idealnym miejscem dla Ciebie będzie Zamek Chillon. Jest to średniowieczna fortyfikacja, która znajduje się w kantonie Vaud. Ważną atrakcją Szwajcarii są również zapierające dech w piersi lodowce. Jeżeli chcesz, aby wakacje w Szwajcarii zostały zapamiętane w samych superlatywach, to warto zdecydować się na Grand Tour. Na trasie tej pociągi panoramiczne dojeżdżają do niesamowitych miejsc, dzięki czemu pozwala ona zapomnieć o problemach oraz odkryć wszystkie najciekawsze miejsca tego państwa. W Szwajcarii nie brakuje także pięknych przełęczy, kolejek i luksusowych ośrodków. Sprawia to, że odwiedzenie tego kraju jest idealne dla osób w każdym wieku – nawet dla dzieci. Miłośnicy górskich wypraw podczas pobytu w Szwajcarii swoją uwagę powinni skierować m.in. na szczyt Matterhorn. Wyróżnia się on wyjątkowym wyglądem, dzięki czemu zobaczenie go na żywo jest powszechnie rekomendowane. Ciekawym punktem jest też Pilatus. 

 

Jakie szwajcarskie miasta warto zobaczyć? Lucerna, Berno i wiele więcej

Lato w Szwajcarii warto zacząć od zwiedzenia Lugano. W dalszej kolejności można udać się do jeszcze bardziej rozpoznawalnych miejsc, takich jak Zurych czy Genewa. Znajduje się tam wiele słynnych banków, a także obiektów gastronomicznych, gdzie można spróbować pysznej szwajcarskiej czekolady oraz sera. Godnym uwagi kantonem w Szwajcarii jest z kolei Ticino. Jest to w pełni włoskojęzyczny kanton, który jest wysunięty mocno na południe. Miłośnicy gór nie mogą zapomnieć także o odwiedzeniu miejscowości Zermatt. Na koniec wypoczynku w Szwajcarii warto udać się do gminy Grindelwald, w której znajduje się wiele ciekawych szwajcarskich parków i atrakcji turystycznych.

 

Wakacje w Szwajcarii – najciekawsze atrakcje

Szwajcaria oferuje naprawdę sporo atrakcji co sprawia, że z pewnością warto odwiedzić ten wyjątkowy kraj. Co ważne, jest on znany nie tylko z tego, że zimą jeździ się tutaj na nartach, ale także z tego, że oferuje piękne widoki. Szwajcarski Park Narodowy, Jezioro Genewskie, piękne kolejki linowe czy majestatyczne zabytki to tylko niektóre z atrakcji, na które można nastawić się w tym miejscu. Atrakcje turystyczne Szwajcarii to naprawdę szeroka kategoria, co sprawia, że z pewnością warto spędzić wakacje w tym państwie. Godna uwagi jest także pogoda w Szwajcarii. Jest ona naprawdę przyjemna, dzięki czemu osoby nielubiące gigantycznych upałów świetnie poczują się w tym miejscu. Podróż do tego kraju to naprawdę znakomita decyzja, albowiem Szwajcaria latem jest urzekająco piękną. 

 

Czy odwiedzenie Szwajcarii latem to dobry pomysł?

Jeśli marzą Ci się wycieczki górskie bądź zwiedzanie wyjątkowych zabytków, to podróż do Szwajcarii będzie strzałem w dziesiątkę. Kraj ten uchodzi za jedno z najciekawszych miejsc na Starym Kontynencie, co sprawia, że w sercu Szwajcarii każdego roku gromadzi się wielu turystów. Jeśli nie wiesz, co warto zobaczyć w Szwajcarii, to koniecznie przygotuj sobie plan wycieczki, albowiem lista największych atrakcji w tym państwie jest naprawdę długa.