Kantory stacjonarne, kantory internetowe, konta wielowalutowe, karty z funkcją wielowalutową – gdzie tanio kupić dolary, które na pewno przydadzą się podczas zwiedzania Stanów Zjednoczonych.

Dolar amerykański uważany jest za jedną z najbardziej stabilnych walut na świecie. Wiele osób bacznie obserwuje każdego dnia kursy walut, aby mieć pewność, że kurs dolara utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Gdzie tanio kupić dolary? Oto kilka wskazówek, które mogą przydać się osobom przymierzającym się do tego zakupu.

 

Wymiana walut na koncie wielowalutowym

Wśród dostępnych opcji są konta wielowalutowe, , gdzie bez trudu będzie można tanio kupić dolary. Tzn. tam będzie można wymienić walutę online. Jest to opcja zdobywająca na popularności, ponieważ za każdym razem można liczyć na atrakcyjne stawki cenowe. Najczęściej ma się do czynienia ze średnim rynkowym kursem. Zaletą tego rozwiązania jest to, że wymiana następuje automatycznie i niczym więcej nie trzeba się przejmować. Istnieje kilka polecanych kont walutowych. Do dyspozycji jest niejeden serwis, który pozwala wymienić PLN na USD. 

 

Gdzie tanio kupić dolary na kontach?

Revolut to firma związana z Wielką Brytanią. Z jej usług można korzystać także w Polsce. Szacuje się, że łącznie z ich usług korzysta ponad 30 milionów na całym świecie. Klienci mają do dyspozycji nie tylko jedno konto, które umożliwia wymianę łącznie aż 30 walut (np. mogą to być także leki albańskie). Revolut daje również swobodę korzystania z karty, którą można płacić w wielu krajach na całym świecie.  Do tego do dyspozycji jest intuicyjna aplikacja, która jest bardzo łatwa w obsłudze. Nie można również zapomnieć o opcjach inwestycyjnych.

Wise może nie jest tak popularny, jak jego rodak Revolut. Jednak korzysta z niego aż 17 milionów osób na całym świecie. Klienci mają do dyspozycji bardzo tanie przelewy. Wśród zalet można wymienić dane kont bankowych w aż 10 walutach. Do tego można cieszyć się możliwością przechowania łącznie aż 50 walut. Karta do konta polecana jest po to, aby uniknąć opłaty za transakcje zagraniczne. 

 

Kantor internetowy

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, gdzie tanio kupić dolary, powinien sprawdzić możliwości, które oferuje kantor internetowy. Polecane są one z tego względu, że nie tylko mają korzystny kurs wymiany. To także możliwość skorzystania o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy tylko wejść na taką platformę, która jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy tylko powiedzieć, że wymiana odbywa się online. Reszta jest taka sama jak w placówkach stacjonarnych. Nie ma się tu do dyspozycji realnej gotówki w ręce, ale to co ma się na własnym koncie. W takich kantorach można na bieżąco obserwować aktualny kurs amerykańskiego dolara. Pieniądze w takich miejscach można wymienić na jeden z trzech sposobów:

  • portfel walutowy – istnieje możliwość wymiany pomiędzy subkontami;
  • z konta na konto – należy tu jednak wskazać numer konta walutowego, gdzie dolary zostaną przelane;
  • za pośrednictwem wymiany społecznościowej – kantory w tym momencie stają się pośrednikami, którzy ułatwiają wymianę pomiędzy poszczególnymi osobami.

Kantory online mają tą przewagę, że dają korzystniejsze kursy. To także możliwość załatwienia wszystkiego w zaciszu domowym. Nie trzeba mieć przy sobie żadnej gotówki. Wszystko można trzymać na koncie. Chociaż całkiem możliwe, że osoby podróżujące przy stanach będą musiały mieć chociaż kilka „drobniaków” w kieszeni.

 

Gdzie tanio kupić dolary – kantory stacjonarne

Gdzie kupić tanio dolary? W kantorach stacjonarnych. W takich właśnie miejscach można zawsze liczyć na o około 5% gorszy niż średni kurs rynkowy. Jednak jest to niekiedy potrzebna opcja dla tych osób, które muszą mieć gotówkę w ręce. Nie trzeba wymieniać wielkich sum. Jednak pomoże to uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji, kiedy turysta w USA nie będzie mógł zapłacić za kawę lub inne rzeczy. Nieco wyższy kurs spowodowany jest koniecznością utrzymania placówki. Stąd też nieco wyższe opłaty.

 

Gdzie najlepiej kupić dolary? Odpowiedzi na to pytanie można szukać w świecie wirtualnym. Pozwoli to na bieżącą obserwację tego, co aktualnie dzieje się na rynku. Tak, aby mieć pewność, że aktualny kurs dolara jest naprawdę sprzyjający. Pomoże wybrać to najkorzystniejszy moment na dokonanie zakupu dolarów. Nie tylko jeżeli chodzi o podróż do Stanów Zjednoczonych. Wiele osób uważa bowiem, że najlepiej wymienić nadwyżkę posiadanej gotówki na dolary, aby móc dobrze ulokować swoje pieniądze na przyszłość.