Zainteresowanie podróżą samolotem jest naprawdę częste. Niemniej jednak dla wielu osób wciąż jest to nowość. Dlatego też warto pomyśleć o ściągnięciu przydatnej aplikacji do samolotu offline.

Kiedy spojrzymy na dostępne propozycje, wybór wydaje się spory. Warto jednak pamiętać o tym, że są różne aplikacje. Tym samym przede wszystkim trzeba zastanowić się nad oczekiwaniami.

Aplikacja do samolotu offline – co chcę zyskać?

Krótko mówiąc, pora pomyśleć o tym, co jest (według mnie) najbardziej potrzebne w trakcie podróży. Można opowiadać o najlepszych aplikacjach w Google Play, ale prawda jest taka, że najważniejsze jest znalezienie czegoś, co będzie adekwatne do problemu.

Naturalnie nie można też zapomnieć o możliwościach poszczególnych urządzeń – czy zdaję sobie sprawę z tego, na co pozwala mój android? Zdarza się, że aplikacja nie może zostać pobrana ze względu na to, iż dysponuje się zbyt słabym sprzętem.

Flightradar 24 – warto?

Oczywiście zawsze można też zwrócić uwagę na popularność. Jeżeli brakuje własnego doświadczenia, dobrze jest skorzystać z cudzej wiedzy. Świetnym przykładem jest aplikacja Flightradar24. Jeśli słyszysz o tej aplikacji po raz pierwszy, najwyższa pora nadrobić zaległości. Flightradar24 to rozwiązanie, z którego jak najbardziej warto korzystać.

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że mowa o możliwości śledzenia ruchu lotniczego w czasie rzeczywistym. Do tego dochodzi także rzeczywistość poszerzona. Być może dla wielu osób brzmi to niezrozumiale, ale chodzi wyłącznie o sprawdzenie informacji dotyczących samolotu, który właśnie znajduje się na niebie. Istotne jest także to, że moduł rzeczywistości poszerzonej sprawia, iż nie ma problemu z tym, aby lecący właśnie samolot znalazł się w kadrze. Tak naprawdę wystarczy tylko skierować aparat fotograficzny w stronę nieba. Ponadto aplikacja gwarantuje krótką informację o numerze lotu i modelu zidentyfikowanego samolotu.

Flight Tracker Free czy wersja Pro?

Dzięki tej aplikacji można zdziałać naprawdę wiele, aczkolwiek warto pamiętać, że bezpłatna wersja niekoniecznie jest dobrym wyborem. W przypadku bezpłatnej wersji (Flight Tracker Free) mamy mnóstwo reklam. Na dodatek wiele funkcji jest okrojonych.

Płacenie za Flight Tracker pewnie wielu osobom jest nie w smak, ale naprawdę warto rozważyć kupno wersji Pro. Taka wersja kosztuje ok. 10 zł – czy to dużo? Oczywiście jest to wersja, w przypadku której nie ma reklam, jak i ograniczonych funkcji. Pojawiają się też dodatkowe możliwości w zakresie rzeczywistości poszerzonej.

Pamiętajmy też o tym, że chodzi o najlepszy radar na świecie. Czy w takiej sytuacji można się nad czymś zastanawiać?

Gry na smartfony

Są też osoby, które w trakcie podróży niekoniecznie chcą koncentrować się na tym, co ma miejsce w powietrzu. Na co tacy pasażerowie mogą liczyć?

Wybór jest większy, niż niektórym może się wydawać – wystarczy spojrzeć na gry. Gry mogą kojarzyć się z koniecznością posiadania dostępu do internetu, ale łącze internetowe nie zawsze jest wymagane. Świetnym przykładem jest Alto’s Adventure. W Alto’s Adventure sterujemy fanem snowboardu, który musi stawić czoła różnorodnym wyzwaniom. Ciekawą propozycją jest też np. Pirate Outlaws, czyli karciana gra strategiczna utrzymywana w pirackich klimatach. Nie sposób również zapomnieć o zabawie, jaką zapewnia Candy Crush Saga. Dla wielu jest to legendarna gra – gdyby ktoś nie znał, celem jest dopasowanie do siebie poszczególnych elementów.

Gier jest całe mnóstwo i co również istotne, gry są zróżnicowane. Jest to szczególnie ważne, gdy trzeba podróżować przez wiele godzin. Wielogodzinna podróż oznacza monotonię, ale dzięki dostępnym grom ta monotonia może zostać skutecznie zwalczona.

Śledzić tylko zaufane strony!

Na temat obserwowania ruchu powietrznego można powiedzieć naprawdę wiele. Nie można też zapomnieć, że obserwacja ważne jest również w przypadku stron, z których pobiera się oprogramowanie. Bardzo ważne jest to, aby korzystać z zaufanych miejsc. W przeciwnym razie może zrobić się naprawdę niebezpiecznie. Zresztą wyłudzenia danych to temat, którego nie trzeba chyba nikomu bliżej przedstawiać.

Naturalnie dobrym pomysłem jest też śledzenie forów poświęconych samolotom. Przykładem forum fly4free.pl.

Warto użyć smartfona?

Loty wzbudzają duże zainteresowanie i absolutnie ma w tym nic zaskakującego. Pamiętajmy jednak o tym, że dzięki dostępnym aplikacjom mobilnym wrażenia mogą być jeszcze większe. Co więcej, opcji jest naprawdę sporo i należy spodziewać się tego, że pojawią się kolejne. Do tego są jeszcze regularne aktualizacje – dobra aktualizacja może znacząco wpłynąć na odczucia użytkowników.

Podczas podróży (niezależnie od środka transportu) niezwykle istotne jest umiejętne planowanie. W przypadku wyboru drogi powietrznej planowanie powinno też uwzględniać rozejrzenie się za dobrą aplikacją lotniczą. Naprawdę warto zaopatrzyć się w takie rozwiązanie.