Praktyczne gadżety podróżne zapewniają nie tylko wygodną, ale także bezpieczną podróż. W ofercie wielu sklepów znaleźć można akcesoria podróżne, takie jak waga do bagażu pozwalająca uniknąć dodatkowej opłaty na lotnisku, identyfikator do walizki czy poduszka pozwalająca zapomnieć o dolegliwościach związanych z bólem karku. Sprawdź, jakie akcesoria i gadżety warto przygotować przed podróżą!

Poza plecakiem, torbą czy kosmetyczką, w podróży przydać się może także elektroniczny smartwatch, porządny termos, elegancki kubek, wytrzymały power bank czy etui na smartfona.

 

 

Gadżety podróżne – jakie akcesoria sprawdzą się najlepiej?

Gadżety do podróży powinny być wielofunkcyjne i podręczne, ponieważ każdy centymetr bagażu musi być dokładnie przemyślany. Najbardziej funkcjonalne gadżety, które warto spakować przed podróżą to:

  1. Powerbank – naładowany powerbank jest niemal obowiązkowym gadżetem dla każdego podróżnika. Dzięki niemu nie trzeba martwić się o brak dostępu do gniazdka elektrycznego czy rozładowaną baterię w telefonie. Warto postawić na model, który jak najdłużej będzie służyć w ładowaniu – pojemność powinna wynosić minimum 10 000 mAh. Pozwoli to na naładowanie telefonu 2-3x. Producenci technologii w swojej ofercie mają jednak także powerbanki o pojemności nawet 20 000 mAh.
  2. Uniwersalny adapter podróżny – rozwiązanie to jest świetnym pomysłem podczas każdej podróży zagranicznej. Uniwersalny adapter pozwala podłączyć urządzenie do prądu niezależnie od rodzaju gniazdka elektrycznego. Warto postawić na modele wyposażone dodatkowo w port USB, dzięki któremu ładować można równocześnie inne, mniejsze urządzenia, takie jak zegarek czy telefon.
  3. Czytnik e-book – praktyczne akcesoria podróżne zastąpić mogą w obecnych czasach nawet klasyczne, papierowe książki. Czytnik e-book jest świetną opcją dla każdego, kto lubi sprawić sobie przyjemność czytaniem.  Dzięki niemu oszczędzimy mnóstwo miejsca, które zajęłyby książki. Nasz torba podróżna będzie też znacznie lżejsza.
  4. Smartwatch – pozycja ta nie jest typowym wakacyjnym gadżetem podróżnym, ale w dzisiejszych czasach wiele marek, które oferują smartwatche, ułatwia aktywny wypoczynek. Sparowanie ze smartfonem pozwala nie tylko wyświetlać powiadomienia o połączeniach telefonicznych czy nowych wiadomościach, ale również monitoruje wiele funkcji życiowych, spalone kalorie, sen, mierzy tętno czy ilość pokonanych kroków. Niepokojące objawy, takie jak podwyższone tętno, skutkować będą wysłaniem powiadomienia zachęcającego do odpoczynku.
  5. Butelka filtrująca – przedmiot ten zdobył popularność w kategorii gadżetów podróżniczych kilka lat temu, a jego sława wciąż nie słabnie. Turystyczna butelka filtrująca rozwiązać może problem braku dostępu do czystej wody pitnej. Do wypraw po Polsce wystarczy butelka ze zwykłym filtrem węglowym. Wybierając się za granicę, warto postawić na lepszy model radzący sobie z zanieczyszczeniami i drobnoustrojami obecnymi na przykład w wodze ze strumienia.
  6. Scyzoryk wielofunkcyjny – kieszonkowy wielofunkcyjny scyzoryk jest elementem, z którym zawsze warto podróżować. Dobrym wyborem będzie solidnie wykonany produkt z jak największą liczbą funkcji. Sklepy z akcesoriami podróżnymi oferują scyzoryki z nożyczkami, ostrzem, korkociągiem, obcęgami, szkłem powiększającym czy pilnikiem.

 

 

Akcesoria podróżne do samolotu – jakie gadżety na podróż wybrać?

Samolot jest wygodną, najszybszą i zgodnie ze statystykami najbezpieczniejszą firmą transportu. Aby zwiększyć komfort lotu, warto zaopatrzyć się w turystyczne gadżety, takie jak:

  1. Poduszka pod kark – poduszki podróżne są elementem znacznie podnoszącym jakość odpoczynku podczas podróży samolotem. Stają się niemal niezbędne podczas lotów trwających kilka godzin. Najczęściej występują w formie rogala. Wybierając odpowiedni produkt, warto wziąć pod uwagę poduszki dopasowujące się do kształtu ciała. Prawidłowo dobrana poduszka będzie stabilnym podparciem dla odcinka szyjnego kręgosłupa oraz całej głowy.
  2. Opaska na oczy – opaski na oczy zdecydowanie poprawiają jakość snu. Przylegająca do twarzy, dobrze dopasowana opaska do snu w całości zasłania oczy i pozwala odizolować się od źródeł światła. To dzięki niej możemy swobodnie zdrzemnąć się podczas dnia i komfortowo spać przez całą noc, nawet przy oświetleniu. Co więcej, korzystanie z opaski chroni oczy przed wilgocią, suchym powietrzem, pyłkami i kurzem.
  3. Lokalizator GPS do walizki – zagubienie walizki na lotnisku jest niestety dość częstym zjawiskiem. Z pomocą przychodzi jednak lokalizator GPS, który po przypięciu do walizki, pozwala na jej zabezpieczenie przed zupełnym zgubieniem bagażu przez linię lotniczą.